Comentari guardat!
Només ho veuràs tú
Comment saved!

Xalet a Centre Lloret de Mar

  • 387 m2
  • 6 hab.
  • 4 banys
  • 1.344 €/m2

Casa en centro de Lloret de Mar con 3 apartamentos y local planta baja

Presentamos esta magnífica propiedad en Lloret de Mar, ideal tanto como inversión como para uso familiar. Se trata de una casa compuesta por tres viviendas independientes, distribuidas en apartamentos de 2 habitaciones cada uno, sumando un total de 6 habitaciones. Cada unidad cuenta con su propia cocina, salón y baño, lo que ofrece una excelente oportunidad para alquiler vacacional o residencia multifamiliar.

En la planta baja, la propiedad dispone de un local comercial con almacén, perfecto para emprender un negocio propio o generar ingresos adicionales mediante alquiler.

Uno de los grandes atractivos de esta casa es su amplia terraza con impresionantes vistas al mar y al encantador paisaje de Lloret de Mar. El lugar perfecto para disfrutar de la tranquilidad, el buen clima y las vistas inigualables de la Costa Brava.

Construida en 1984 y completamente renovada en 2023, la propiedad combina una estructura sólida con acabados modernos y funcionales, lista para entrar a vivir o explotar desde el primer día.

El edificio se distribuye en varias plantas: sótano, planta baja, primera, segunda, tercera y cuarta, lo que garantiza una construcción sólida, bien organizada y con fácil acceso.

Ubicado en el corazón de Lloret, tendrás todos los servicios a tu alcance: supermercados, tiendas, restaurantes, transporte público y, por supuesto, el mar a solo unos pasos.

No dejes pasar esta oportunidad. Contacta con nosotros y agenda tu visita. ¡Este apartamento puede ser el inicio de tu nueva vida junto al Mediterráneo!

En compliment de les obligacions d\'informació previstes en la Llei 10/2025, de 28 de desembre, de serveis d\'atenció a la clientela i transparència, així com en la normativa sectorial vigent, es fa constar que el preu indicat no inclou les despeses i impostos inherents a l\'adquisició, els quals es desglossen a continuació:

· Impost sobre Transmissions Patrimonials (ITP): S\'aplicarà el tipus impositiu vigent a la Comunitat Autònoma de Catalunya (Valor de l\'immoble fins a 600.000€ = 10% (CÀLCUL50.000€), de 600.001€ a 900.000€ = 11%, de 900.001€ a € = 12%, més de € = 13%), sense perjudici dels tipus reduïts del 5% i el 7% aplicables segons les circumstàncies personals del comprador o les característiques de l\'immoble, o els tipus reduïts del 3% o 4% aplicables, en els termes legalment establerts, per a l\'adquisició d\'habitatge habitual situat en municipis de menys de 5.000 habitants, sempre que concorrin els requisits exigits per la normativa vigent. L\'impost es merita sobre el Valor de Referència de Cadastre o el preu de venda, aquell que resulti superior.

· Despeses de Notaria: Els honoraris notarials es calcularan conforme a l\'aranzel oficial regulat en l\'Annex I, del Reial decret 1426/1989, de 17 de novembre, pel qual s\'aprova l\'aranzel Notarial.

· Despeses de Registre: La inscripció en el Registre de la Propietat es facturarà segons l\'aranzel oficial establert en l\'ANNEX I, del Reial decret 1427/1989, de 17 de novembre, pel qual s\'aprova l\'aranzel dels Registradors de la Propietat.

· Despeses de Gestió (Gestoria): Els honoraris per la tramitació administrativa, liquidació d\'impostos i inscripció registral ascendeixen a [Insertar Import aproximat] € (IVA inclòs).

· Honoraris Agència del Venedor: Inclosos en el PVP.

· Honoraris Agència del comprador: S\'informa que, eventualment, podrien existir honoraris professionals a càrrec de l\'adquirent en aquells casos en què s\'haguessin contractat serveis d\'encàrrec de compra (PSI), Personal Shopper Immobiliari. NO VINCULATS AL PREU DE COMPRA.

Per a una informació exhaustiva sobre el funcionament, tipus impositius i bonificacions de l\'ITP a Catalunya, pot consultar el portal oficial de l\'Agència Tributària de Catalunya: /ca/tributs/itpajd/tpo/tarifes-tipus/

última modificació

Distribució

  • 6 habitacions
  • Superfície 387 m2
  • 4 banys

Característiques generals

  • Any construcció 1984
  • Certificat energètic :
    Consumo:
    E
    188 kW h m2 / año
    Emisiones:
    E
    37 kg CO2 m2 / año
Anunci: 56228000000117

Ubicació

Centre 27 Carrer del Carme

Navega pel mapa fent clic a sobre
520.000 € Preu de l´anunci
2.890 €/m2€/m2 población
1.344 €/m2€/m2 de l´anunci
54% més econòmic que la mitja*
Veure evolució €/m2 a Lloret de Mar
 

Contactar Keller Williams Girona

Referència de l´anunci habitaclia/7269 :

Veuràs el telèfon després de contactar
Enviant…